Chléb v kontextu historickém a sociálním – ukázka a přednáška

Srdečně zveme na dvě muzejní akce, které spojuje téma chléb.

22. 09. 2024  15:00  Pečení chleba v historické peci Selského muzea Michalův statek v Pohledi nedaleko Světlé nad Sázavou. Poslechněte si příběh chleba od klásku přes kvásek až po hotový pecen. Součástí odpoledne bude možnost vidět nástroje užívané ke zpracování obilí a polním pracím a praktická ukázka pečení chleba v černé kuchyni. Společná akce Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod a Selského muzea v Pohledi bude trvat do 18:00.

26. 09. 2024 17:00  Chléb v kontextu historickém a sociálním – přednášku věnovanou dějinám chlebaod prvních obilných placek až po moderní továrny na tisíce pecnů připravila Petra Tajovský Pospěchová, kurátorka Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod. Kromě historie chleba bude řeč též o chlebové symbolice, sociálním kontextu a příslovích a zvycích s chlebem spojených.

Budeme se těšit na setkání s vámi v Pohledi i v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod