Štáflova bašta a brodské hradby / komentovaná prohlídka

14.2.

Muzeum Vysočiny zve veškerou veřejnost na komentovanou prohlídku Štáflovy bašty a městského opevnění. Interiér Štáflovy bašty již od roku 1957 hostí expozici o životě a díle brodského rodáka Otakara Štáfla a koncem roku 2018 proběhla částečná rekonstrukce výstavy za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. O významu Štáfla a jeho odkazu pohovoří přesně v den Štáflovy smrti expert na dané téma Pavel Pešek.

Protože bašta se dá výkladem pojmout i z hlediska svého prvotního účelu – jako součást původního městského opevnění – bude součástí prohlídky i slovo muzejního archeologa Aleše Knápka. Ten seznámí všechny zájemce o vzniku, účelu i úpadku brodských hradeb, které denně míjíme na našich cestách Brodem.
Vstupné dobrovolné.

Těšíme se na Vás!