DOA – Dny Otevřených Ateliérů na Vysočině 2020

Vážení přátelé

Uskuteční se již 10. ročník Dnů otevřených ateliérů na Vysočině.

V loňských ročnících bylo otevřeno přes sto padesát uměleckých a řemeslných ateliérů. Své prostory veřejnosti otevřely také některé umělecké školy, muzea a galerie na celém území kraje Vysočina. Návštěvnost je každý rok v průměru odhadovaná na 9-10 tisíc návštěvníků. Akce probíhá pro veřejnost a zúčastněné ateliéry zcela zdarma.

DOA je kulturní akce, která má vzbudit zájem veřejnosti o umění a řemeslo v kraji Vysočina. Umělci zase na oplátku získávají nové kontakty, zákazníky a v případě škol a muzeí nové žáky a návštěvníky.

Účastníci loňských Dnů Otevřených Ateliérů si pro návštěvníky nachystali dílničky pro děti, dílny a workshopy pro dospělé, výstavy, ukázky výroby a tvorby. Součástí byly také obchůdky ze kterých si zájemci mohli odnést domů originální šperk, malbu, keramiku, sklo a jiná originální díla. Pokud nemáte možnost pozvat návštěvníky přímo k vám do ateliéru, nabízí se také možnost alternativních prostor jako hrady, zámky, muzea, galerie, kavárny, nevyužité haly, statky, chalupy a jiné prostory.

Pro veřejnost každý rok vydáváme celokrajskou informační brožuru se seznamem všech míst, která mohou zájemci v rámci Dnů Otevřených Ateliérů navštívit a zajišťujeme propagaci celé akce.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Více informací o DOA naleznete zde: www.vysocina-kultura.cz