70 let SPŠS v Havlíčkově Brodě

Vernisáž proběhne v pátek 6. září 2019 od 17:00 hod. v Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě (Havlíčkovo nám. 19, Havlíčkův Brod).

Havlíčkobrodská Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně si v letošním roce připomíná 70. výročí svého vzniku. Byla založena v roce 1949 a od té doby prošly její branou stovky žáků. Výstava připomene nejen historii a jméno významného konstruktéra Stanislava Bechyněho, ale především se zaměří na přiblížení oboru co nejširší veřejnosti. Současná výuka se neodehrává jen u rýsovacích prken a na stavbách, ba naopak, znamená především práci s rozmanitými počítačovými programy, které budou představeny návštěvníkům, k vidění a hraní bude též stavebnice Kapla, připomenuta bude i práce školy pro město – např. vypracování modelu Havlíčkova Brodu z 2. pol. 20. století.

Výstava potrvá od 6. 9. do 29. 9. 2019